e-Analizy

Interaktywne analizy i raporty, generowane są na podstawie uprzednio wprowadzonych ustawień oraz danych zawartych w systemie Optima. Dzięki nim można zdefiniować zestaw analiz i raportów związanych z procesami controllingu, które poprzez subskrypcję dostarczane są poszczególnym odbiorcom.

Można zatem otrzymać wymaganą analizę i raport, z oczekiwaną częstotliwością i z dystrybucją bezpośrednio do uprawnionych Użytkowników – np. zdefiniować ażeby raport w postaci pliku PDF, xls lub tiff wysyłał się mailem w konkretnym, wskazanym dniu miesiąca o wskazanej godzinie, lub był umieszczany przez system w określonym katalogu na serwerze np. co miesiąc. Do dyspozycji Klientów są dwa rodzaje analiz i raportów – standardowe i indywidualne

 
 

Rodzaje Analiz i Raportów.

 

Analizy i Raporty Standardowe

Analizy i raporty tego typu posiadają zestandaryzowaną strukturę, są automatycznie generowane przez system i nie wymagają akceptacji czy ingerencji pracownika B-I-S. W ramach tego rodzaju analiz i raportów, tworzone mogą być m.in. raporty, takie jak: bilans, rachunek zysków i strat, czy też raporty ich struktury i dynamiki. Pośród analiz w tej części Platformy B2B-is powstawać mogą m.in. analizy, takie jak: analiza wskaźnikowa, analizy rentowności, sprawności i rotacji oraz analiza kapitału obrotowego.

 

Analizy i Raporty Standardowe – widok.

 

Analizy i Raporty Rozszerzone

Analizy i Raporty rozszerzone są dodatkową opcją, którą Klient może dokupić do wersji standardowej. Są to analizy i raporty, które również generowane są automatycznie przez system, wymagają jednak przed udostępnieniem ich Klientowi, dodatkowego sprawdzenia przez opiekuna Klienta. W ramach tej części analiz i raportów, możliwe jest dopisanie się do subskrypcji m.in. takich raportów i analiz takich jak: rachunek przepływów pieniężnych, dźwignie, zagrożenie upadłością czy zestawienie zmian w kapitale.     

 

Analizy i Raporty Indywidualne

Tworzone są na specjalne życzenie Klienta i zawierają pozycje, które są dla niego istotne oraz przez niego wskazane. Tego typu analizy przygotowują specjaliści B-I-S, w oparciu o szczegółowe dane i ich odpowiednią, merytoryczną analizę. W ramach tej części funkcjonalności Platformy B2B-is, możliwe jest uzyskanie indywidualnie przygotowanego raportu lub analizy – takich jak: streszczenie kierownicze, porównanie branżowe czy analiza Du Pont, lub innych, których zakres i struktura ustalane są z Klientem. Przygotowanie tych dokumentów wymaga indywidualnego, dostosowanego do potrzeb Klienta i jego branży - specyfiki podejścia. Dlatego też, tego typu raporty i analizy są szczególnie ważne dla podejmowania decyzji, a wymagają przy tym uzyskania danych i informacji poza systemem księgowym, w którym prowadzone są księgi rachunkowe Klienta.

 

 

 

Analizy i Raporty Indywidualne – widok zgłoszenia.

Aby poznać więcej funkcji naszej Platformy B2B-is skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Zamów ofertę dla Twojej firmy. Wypełnij krótki formularz

adres e-mail 
Nazwa firmy 
Temat 
Wiadomość 
Proszę przepisać. jdujetzr Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

Back to top